logo



Ingeniería en Tecnologías de la Información / Enginyeria en Tecnologies de la In formació

HORARIOS/ HORARIS (2020/2021)
GRADO EN TECNOLOGÍAS DE LA INFORMACIÓN Y COMUNICACIÓN/
GRAU EN TECNOLOGIES DE LA INFORMACIÓ I COMUNICACIÓ

Primer curso/curs - Primer cuatrimestre/quadrimestre
Código/CodiAsignaturas / AssignaturesC/QProfesorado/ ProfessoratDía/DiaHoraAulaSala Webconferencia
71901020Fundamentos de programación /
Fonaments de programació


1X.TorresLunes/ Dilluns

17.30
T.5
71901037 Lógica y estructuras discretas /
Lògica i estructures discretes


1A. RiveroLunes/ Dilluns

18.30
T.5
7101102-
71021023
Fundamentos matemáticos de la informática /Fonaments matemàtics de la informàtica
Fundamentos matemáticos de las tecnologías de la información /Fonaments matemàtics de les tecnologies de la informació

1Miércoles/Dimecres

18.30
A.12
71011013
71021017
Fundamentos físicos de la informática / Fonaments físics de la informàtica
Fudamentos físicos de las tecnologías de la información/Fonaments físics de les tecnologies de la informació
1R.RedondoMartes/Dimarts18.30
A.12
71901014Fundamentos de sistemas digitales/
Fonaments de sistemes digitals


1X. TorresMiércoles/Dimecres17.30A.14

Primer curso/curs - Segundo cuatrimestre/Segon quadrimestre
Código/CodiAsignaturas / AssignaturesC/QProfesorado/ ProfessoratDía/DiaHoraAulaSala Webconferencia
71901072Programación orientada a objetos /
Programació orientada a objectes


2Lunes/ Dilluns

18.30
T.5
71901066Ingeniería de computadores I /
Enginyeria de compotadors I

2Lunes/ Dilluns19.30T.5
71901089Autómatas, gramáticas y lenguajes /
Autòmats, gramàtiques i llenguatges

2X.TorresJueves/ Dijous


18.30
T.10
71901043Estrategias de programación y estructuras de datos / Estretègies de programació i estructures de dades
2X.TorresJueves/Dijous17.30
T.10
7190105-Estadística

2J.ParejaMiércoles/dimecres19.30T.5

Segundo curso/Segon curs - Primer cuatrimestre/quadrimestre
Código/CodiAsignaturas / AssignaturesC/QProfesorado/ ProfessoratDía/DiaHoraAulaSala Webconferencia
71902031Gestión de empresas informáticas / Gestió d’empreses informàtiques
1A.MuntanerGrabaciones/Gravacions
71902025Ingeniería de computadores II / Enginyeria de computadors II
1Lunes/Dilluns
19.30T.5
71012030
Redes de computadores / Xarxes de computadors
1Lunes/Dilluns
19.30T.5
71022034Redes y comunicaciones/Xarxes i comunicacions1M. Petrus
INTRACENTRO/
INTRACENTRE
Lunes/Dilluns
17.30Aula 1
Menorca
71902019Programación y estructuras de datos avanzadas / Programació i estructures de dades avançades


1X. TorresMartes/Dimarts17.30T.10
71902048Sistemas operativos / Sistemes operatius

1Martes/Dimarts18.30T.10

Segundo curso/Segon curs - Segundo Cuatrimestre/Segon quadrimestre
Código/CodiAsignaturas / AssignaturesC/QProfesorado/ ProfessoratDía/DiaHoraAulaSala Webconferencia
71902060Fundamentos de inteligencia artificial / Fonaments d’intel·ligència artificial2Lunes/Dilluns
18.30T.9
71012018Ingeniería de computadores III / Enginyeria de computadors III (Informática/Informàtica)


2
71022011Diseño de aplicaciones orientadas a objetos / Diseny d'aplicacions orientades a objectes (TI)

2Prácticas obligatorias
71012024
71022028
Teoría de los lenguajes de programación / Teoria dels llenguatges de programació (Informática/Informàtica)
Lenguajes de programación y procesadores/Llenguatges de programació i procesadors (TI)
2Lunes/Dilluns
18.30T.9
71902083Bases de datos / Bases de dades

2Lunes / Dilluns17.30T.9
71902077Introducción a la ingeniería de software / Introducció a l’enginyeria de software
2Miércoles/Dimecre
s
19.30T.4

Tercer curso / curs - Primer Cuatrimestre/quatrimestre
Código/CodiAsignaturas / AssignaturesC/QProfesorado/ ProfessoratDía/DiaHoraAulaSala Web
71023016Ampliación de sistemas operativos/Ampliació de sistemes operatius1INTERCAMPUS
71023022Aplicaciones distribuidas/Aplicacions distribuides

1INTERCAMPUS
71023039Calidad del software/Qualitat del software
1INTERCAMPUS
71023045Gestión de bases de datos/Gestió de bases de dades
1INTERCAMPUS
71023051Procesamiento paralelo/Processament Paralel
1INTERCAMPUS


Tercer curso/curs - Segundo Cuatrimestre/Segon quadrimestre
Código/CodiAsignaturas / AssignaturesC/QProfesorado/ ProfessoratDía/DiaHoraAulaSala Web
71023068Sistemas de información de las organizaciones/
Sistemes d´informació de les organitzacions
2INTERCAMPUS
71023074Procesos y herramientas de gestión de la seguridad de redes/
Processos i eines de gestió de la seguretat de xarxas

2INTERCAMPUS
71023080Consultoría y auditoría/
Consultoria i auditoria
2INTERCAMPUS
71023097Tecnologías WEB/
Tecnologies WEB
2INTERCAMPUS

Cuarto curso/Quart curs - Primer Cuatrimestre/quadrimestre
Código/CodiAsignaturas / AssignaturesC/QProfesorado/ ProfessoratDía/DiaHoraAulaSala Web
71024010Ingeniería y Gestión del Conocimiento / Enginyeria i Gestió del Coneixement1INTERCAMPUS
71024027Ingeniería de Factores Humanos en Sistemas Informáticos / Enginyeria de Factors Humans en Sistemes Informàtics
1INTERCAMPUS
71024033Tecnologías y Programación Integrativas / Tecnologies i Programació Integratives
1INTERCAMPUS

Optativas / Optatives
1INTERCAMPUS

Cuarto curso/ Quart curs - Segundo Cuatrimestre/Segon quadrimestre
Código/CodiAsignaturas / AssignaturesC/QProfesorado/ ProfessoratDía/DiaHoraAulaSala Web
7102404-Gestión de Procesos / Gestió de Processos2INTERCAMPUS
71024056Proyecto Fin de Grado / Projecte Fi de Grau
2INTERCAMPUS
71904018Ética y Legislación / Ètica i Legislació
2INTERCAMPUS